28.6.05

Tenerife, võte 1

Esimene päev HP Labsis nüüd peaaegu läbi. Saime endale näppimiseks HP Photosmart 817 fotoka ja iPaq 2415 pihuarvuti.

Esimesed muljed fotokast: panoraamvõte toimib fantastiliselt hästi, kuni 3cm kauguselt toimiv makrovõte on tipp-topp ja värvimüra vähendaja toimib ka kenasti. Ülejäänud osas pole põhjust väga roosiline olla - teravustamine kipub valima suvalisi objekte, automaatne säri ei mõõda just kõige täpsemalt ning käes ei istu kaamera samuti kõige paremini. Pikema arvustuse põhjalikumate kiituste ja virinatega postitan hiljemalt järgmise nädala esmaspäeval (WiFi on siin suht katkendlik ja ega postituspause ka üleliia pole).

Esimesed muljed pihukast: toimib kenasti, WiFi sees ja puha. Ainult prose jääb nõrgaks, mobiilne Outlook paneb selle tõsiselt proovile. Torgin ja proovin teda veel veidi ja kui oskan miskit arvata, siis postitan.

Ühte vahvat asja nägin veel. Corporate bullshit'i üsna pungil avasessioonil näitas üks HP arendusvana laualkäivat tahvelarvutit, mis on olemuselt lauale asetatav 3D-pildiga ekraan (akvaariumi simulatsioon oli muljet avaldav). Kontseptsiooni-lulla mõte on selles, et pere istub ümber laua ning "ulatab" digipilte näpuga lohistades ja pöörates neid teineteisele - just nagu paberist pilte. Vahva ju koos vaadata. Tõenäoliselt ei näe me sellist toodet kunagi, aga mõte on vahva.

27.6.05

Hüpikaknate turvarisk

Kräkkerid lõid JavaScripti-pahalase, mis kasutab Internet Explorer, Firefox, Safari ja teiste levinumate brauserite hüpikaknaid isikuandmete varastamiseks, vahendas MillerSmiles turvafirma Secunia teadet. Pätid kasutavad ära seda, et Javascripti hüpikakende puhul ei saa surfaja teada aadressi, millelt see on pärit. Brauserimeistrid töötavad praegu välja programmiparandusi selle ohu kõrvaldamiseks. Ainsana näitab JS-hüpikakende päritolu praegu Opera 8.01.

Tenerife ja HP ootavad

Lendan nüüd viieks päevaks Tenerifele, kus HP vanad näitavad printereid-kaameraid ning muu hulgas saab kuulata ja õppida sellistelt fotovanadelt nagu Yves Chaudouet ja Woodstocki nö ametlik päevapiltnik Elliott Landy.

25.6.05

3G ja WiFi roaming toimib

Nortel katsetas Jaapanis BB Mobile'i 1,7 GHz sagedusel toimivas võrgus edukalt WiFi/3G roaming'ut ning võrgu nö "jooksu pealt" vahetamist mobiilseadmetel, kirjutas InformationWeek.

HP GPS-ga pihuarvuti

Hewlett-Packard tutvustas GPSga pihuarvutit iPaq hv6500 Mobile Messenger, mille kaamerata versioon hakkab maksma 366 naela ehk veidi üle 8500 krooni ning kaameraga versioon 389 naela ehk 9100 krooni, kirjutas Techworld. Opsüsteemina kasutab pihuarvuti MS Windows Mobile 2003 Special Editionit, alates järgmisest aastast on opsüsteemiks Windows Mobile 5.

Kes tegi kuu suureks?

Viimastel päevadel on kuu paistnud taevas suuremana kui kunagi varem viimase paarikümne aasta jooksul. Tegemist on maailma suurima optilise illusiooniga. BBC News selgitab selle erinevaid võimalikke põhjuseid.

Microsoft lisab Longhornile RSS-lugemise

Microsofti järgmise opsüsteemi Longhorni kasutajatel on varasemast lihtsam lugeda RSS-voogude abil uudiseid ning kasutada muid teenuseid, kirjutas The Seattle Times.

Liberada Männikul

Ohutu autosõidu koolitaja Indrek Madar teatas, et OÜ Autosõit avab reedel, 1. juulil Männikul aasta läbi kasutatava libesõiduraja.

Käisin ca aasta eest Tartu rajal ohutu sõidu koolitusel ning soovitan seda soojalt kõigile. Pärast koolitust liiklete ettenägelikumalt, ettevaatlikumalt ja ohutumalt. Ja libedal põdratesti õppimine kulub talvel marjaks ära.

22.6.05

Arvutita jaanituli

Nii, pööripäev on möödas ja jaanipäev tulemas. Mina arvuti taga uuesti laupäeval ning siis vaatan veidi ringi ja kribin siis vahepeal toimunud olulisemad uudised. Seniks pidutseme :)

19.6.05

PC veidi macilikumaks


ObjectDock lisab Windowsi keskkonda Mac OS X-ist tuttava tarkvara ja dokumentide kiirvaliku menüü.

Teleportatsioon

USA arvutiteadlased arendavad süsteemi, mille abil saab inimese kolmemõõtmelise kujutise "teleporteerida" interneti kaudu mõnda teise kohta, kirjutas BBC News.

18.6.05

Päike laeb mobiili


MobileWhack kirjeldas mobiililaadijat Soldius1 Solar Phone Charger enamikele levinud telefonimudelitele, mida kasutades saab paari-kolme tunni päikesevalgusega telefoni aku täis laadida.

Ajarändur ei saa olevikku muuta

Kui inimene reisiks ajas tagasi ning kohtuks oma teismeliste vanematega, ei saaks ta neid lahutada ning enese sündi ära hoida ka suurima tahtmise korral, vahendas Postimees Online BBC uudist Austria ja USA teadlaste seisukohtadest. Kui see nii ei oleks, siis vahel lihtsalt haihtuksid me keskelt inimesed, kes on enda saatust muutnud.

Microsoft valmistab ette oma BitTorrentit

Microsofti teadlased Cambridge'is on arendanud oma BitTorrenti versiooni koodnimega Avalanche, mida MS kavatseb hakata kasutama suurte failide - nagu filmid, telesaated ja tarkvara - jagamiseks interneti kaudu, kirjutas Techworld.

Dell kaalub Mac OSga PCde müümist

Delli juht Michael Dell on huvitatud Apple'i Mac OSi litsentseerimisest ja Mac OSi kasutavate PCde müümisest, kirjutab Fortune'i kolumnist David Kirkpatrick.

Yahoo! sügavotsing

Yahoo! pani käima nn sügavotsingu teenuse, mis otsib päringule vastavaid lehti ka tasulistelt ja teistelt lehekülgedelt, mis tavapärastele otsingumootoritele jäävad kättesaamatuks, kirjutas Times Online.

Teismelised teavad vaid surnud teadlasi

Briti teismelised ei suutnud nimetada peaaegu mitte ühtegi elusolevat teadlast. Nende nimekirja tipus olid Isaac Newton ja Albert Einstein, elusolevaist teadlastest mainisid nad teiste seas Madonnat, Leonardo da Vincit ja Christopher Columbust, kirjutas Guardian Unlimited. Neli küsitletut viiest ütlesid, et teadlased on targad, kuid ainult 7% vastanutest leidis, et nad on lahedad. Veidi üle poolte vastanutest ütlesid, et teadustunnid on igavad ja rasked.

Aasia häkkerid ründavad britte

Aasia häkkerid on sihikule võtnud Ühendkuningriikide valitsusasutused ja ettevõtted ning püüavad neist peamiselt troojalasi kasutades varastada väärtuslikku infot, kirjutas Guardian Unlimited.

16.6.05

Nanotehnoloogia ohud pole teada

Nanotehnoloogia võimalikke riske inimeste tervisele ja loodusele ei ole piisavalt hinnatud ega neid avalikult selgitatud, vahendas Postimees Online Reutersi uudist investeerimisfirma Lux Research uuringust. Suurim nanot kollitav oht on avalikkuse hirm nanotehnoloogiliste lahenduste ees ja sellest tingitud paaniline vastuseis.

Esimene hea tahvelarvuti

BusinessWeeki kolumnist Stefen Wiidstrom kirjutab, et IBM/Lenovo ThinkPad X41 on esimene tahvelarvuti, mis on piisavalt hea sülearvuti asemel kasutamiseks. Samas ta lisab, et nüüd oleks aeg Microsoftil teha samm edasi tahvelarvuti opsüsteemi arendamisel.

Täiendet: Avastasin just, et Alar Pardla on Äripäevas kogemusliku ülevaate sellest arvutist avaldanud.

Win2000 elu parimas vormis

Ärikasutajatele meeldib stabiilne ja testitud tarkvara ning ilmselt just seetõttu on Windows 2000 populaarseim PCde opsüsteem - 48% personaalarvuteist kasutab viis aastat vana Windows 2000 ning Windows XP kasutajaid on vaid 38%, kirjutas The Register.

Macinteli mõjud

The New York Times avaldas suurepärase kommentaari kirgi kütnud Apple-Intel alliansi kuumemate reaktsioonide ja nende analüüsiga.

Täiendet: Kinnitamata andmetel hakkab Apple kasutama Intel Yonah topeltprotsessoreid (dual-core), mis peaks Maci läpparite jõudlust kõvasti suurendama, kirjutas tom's hardware guide. Paha on muidugi see, et Yonah pole 64-bitine.

Yahoo! ostis netifonioperaatori, ja Google ostab... Kelle?

Yahoo! ostis USA VoIP-operaatori DialPad, et arendada uusi VoIP-teenuseid, kirjutas PC World. Hetkel veel pole teada, millised teenused tulevad konkreetselt turule.

Uitmõte: Kauaks meil Skype'igi enam... Iseenesest oleks ju vahva, kui ntx Eestis asuks Google VoIP arenduskeskus... :)

Täiendus: Kuro5hin.org kirjeldab Google'i praeguseid firmaoste ja annab ülevaate tulevastest Google'i ostukorvi sattuda võivatest kandidaatidest.

15.6.05

Puutetundlik nahk robotitele


NASA teadlased loovad robotitele puutesensoritega tehisnahka, mille abil saavad robotid paremini ümbritsevat tajuda ja vastavalt sellele käituda, kirjutas LiveScience.

ABCDE-ajahaldus

Petra Rankin kirjutab oma ajaveebis töölehel põhinevast ABCDE-ajahaldusest. Tundub päris tõhus ja lihtne olevat, proovin seda rakendada ja kuu-paari pärast ütlen, mis mul sellest välja tuli. Kange kiusatus on küll seda siduda mõttekaardiga... No, vaatame.

BT duaaltelefon

British Telecom ehk BT tutvustas teenust BT Fusion, mille kasutajad saavad sama telefoni kasutades helistada nii mobiilivõrgus kui ka tavapärast traaditelefonivõrgus, kirjutas BBC News.

Telepulk


Compro toodab arvuti USB-pesasse käivat välgumihkli suurust TV-tüünerit, mis näitab nii tavalisi kui ka HD-telekanaleid, kirjutas TrustedReviews. Vidina hinda pole esialgu teada.

Täiendet: Nagu kommentaarist lugeda, on nüüd ka hind teada - 50 naela ehk tiba alla 1200 krooni. Mõistlik.

EMT lihtsustab mobiiliga meililugemist

EMT andmesideteenuste juhi Ando Meentalo sõnul lihtsustab EMT järgmisest nädalast mobiiltelefoniga e-kirjade lugemist ning sätib aadressile www.emt.ee/epost üles veebivormi, millel määrad ära oma e-posti konto seaded ning seejärel saadab veebiteenus need seaded telefoni. Praegu on EMT võrgus ca 50 000 telefoni, millega saab e-kirju lugeda.

EMT teatas ka suvisest hinnasoodustusest: suvekuudel saab GPRSi pakettidega kasutada sama kuutasu eest kaks korda suuremat andmemahtu.

Samas jätkab EMT GPRS-andmesidest neli korda kiirema EDGE'i kasutusala laiendamist. Praegu saab EDGE'i kasutada sobiliku telefoni olemasolul 26% EMTi levialast.

Nokia avatud lähtekoodiga brauser

Nokia kasutab oma telefonide järgmises brauseriversioonis Apple'i Safari brauseri avatud lähtekoodil põhinevaid WebCore ja JavaScriptCore tehnoloogiaid, mis põhinevad KDE Konquereri brauseris kasutatavatel, kirjutas CNET News.com.

Ericsson ja Napster hakkavad koostööd tegema

Ericsson ja Napster loovad koos mobiilse muusikateenuse, mida peaks järgmisel aastal enamikel arenenud muusikaturgudel saama kasutada, kirjutas CNET News.com. Esialgu on kavas pakkuda iTunesi-laadset ning ka kuutasul põhinevat muusikateenust.

Nokia ja Sony-Eerikupoja uued telefonid


Nokia ja SonyEricsson tutvustasid trobikonda uusi telefone. Kolm Nokia uustulnukat on liugklapiga ja üks merekarbidisainiga. Sony Ericssoni telefonid sihivad odavamat segmenti, neist vahvaim ehk noortele mõeldud pööratava klapiga S600 (pildil).

Microsoft aitab Hiinas ajaveebe tsenseerida

Inimõiguslased kritiseerivad teravalt Microsofti, mis pakub Hiina tsensoritele tarkvara, et takistada sealsetel ajaveebide pidajatel poliitiliselt tundlike sõnade nagu "vabadus" ja "demokraatia" kasutamist, kirjutas Guardian.

10.6.05

10 toitumismüüti

MSN Health & Fitness purustab kümme toitumismüüti, muu hulgas ka "ära söö pärast kuute" oma.

Internet Explorer sai lõpuks ümbrikuaknad

Internet Explorer 6 kasutajad saavad MSN tööriistariba värskeima versiooni vahendusel avada samas aknas erinevate veebikülgede ümbrikuid, kirjutas ZD Net UK.

Jõudis siis see mugav omadus ka lõpuks IE kasutajateni. Firefoxi, Safari, Opera ja IE-põhiste alternatiivbrauserite kasutajad on saanud juba jupp aega sel moel mugavamalt veebi sirvida...

Sony vastulöök iShuffle'ile


Sony tutvustas 512 MB (149$) ja 1GB (199$) välkmäluga MP3-mängijaid NW-E507, mis suudab ühe laadimisega mängida kuni 50 tundi muusikat, kirjutas TrustedReviews. Seadmes on ka kiirlaadimise funktsioon, mille kasutamisel saab kolme minutiga laadida akut kolmeks mängutunniks piisava energiakogusega.

Tipphäkker vahistati

Politsei arreteeris Londonis tõenäoliselt maailma kõige suurejoonelisema häkkeri Gary McKinnoni, keda süüdistatakse Pentagoni ja NASA arvuteisse sissemurdmisel USAle enam kui miljardi dollari suuruse kahju tekitamises, kirjutas This is London.

Kataloogide lõpp

Wired kirjutab sellest, et Mac OS X Tiger on esimene samm kataloogide ja failiümbrike asendamisel kiire otsinguga.

Intel ja Nokia teevad koostööd

Intel ja Nokia teevad koostööd WiMAXi ehk 802.16e arendamisel, mis annab lootust VoIP-mobiiltelefonide saabumiseks, kirjutas Electronic News.

Täiendus: pikem lugu samal teemal Reutersilt.

9.6.05

Windows loobub Media Playerist

Microsoft teatas, et eemaldab operatsioonisüsteemi Windows Euroopas müüdavast versioonist rakendusprogrammi Media Player, et täita Euroopa Liidu monopolivastast seadustikku, vahendas Postimees Online Reutersi uudist.

8.6.05

Nokial käsil taas patendivaidlus

Engadget kirjeldab järjekordset patendivaidlust: Soomlane Jari Lahtinen patenteeris telefonikõnele vastamise lahenduse "hands-free küljes olevale nupule vajutamisega või kõnejuhtimise abil" ning Nokia pingutab nüüd kõvasti, et Soome patendiamet tühistaks selle.

Soovituste eiramine säästis tuhandeid elusid

Wired kirjutab, et NY kaksiktorni purustamisel ja kokku kukkumisel jäid tuhanded inimesed ellu just seetõttu, et ei võtnud kuulda päästeameti soovitusi jääda oma kohale ning kasutada liftide asemel treppe hoonest väljumisel.

Allhange kasvab, rahulolematus ka

DiamondClusteri iga-aastase uuringu kohaselt kasvab IT allhangete maht pidevalt nagu ka klientide rahulolematus, kirjutas The Register. Üle poolte allhanke kasutajate on viimase aasta jooksul lõpetanud lepingu enne tähtaega. Seda on viiendiku rohkem kui aasta varem.

Microsoft peab miljoneid maksma

Kirjutasin mais sellest, et Guatemala leiutaja kaebas Microsofti kohtusse. Guatemala leiutaja Carlos Armando Amado nõudis Microsoftilt kohtus pool miljardit dollarit, sest väidab, et MS kasutab ebaseaduslikult tema loodud tarkvara andmevahetuses Exceli ja Accessi vahel.

Kohus langetas nüüd otsuse leiutaja kasuks ja Microsoft peab talle maksma 8,9 miljonit dollarit kahjude hüvitamiseks, vahendas ZD Net UK Reutersi uudist. Oluliselt vähem kui nõutud summa, kuid siiski piisav, et elupäevade lõpuni muretult ära elada.

Kass potile


Ja nüüd midagi erilist: OhGizmo! kirjutas WC poti rõngaste komplektist, mida kassipoja kasvades saad välja vahetada ja sel moel kassi õpetada WC potil käima. Probleem: kuidas õpetada kassi vett peale tõmbama? Teine probleem: kuidas teha kassile selgeks, et WC pott on parem kui liivakast, tugitool, vaip või mõni muu nunnult pärast keha kergendamist kraabitav asi?

Odav rendikaamera USAs


CVS hakkas pakkuma USA apteekides rendiks nn ühekordseid DVD-videokaameraid, kirjutas I4U. Kaamera rentimine maksab 30 dollarit ning korraga saab filmida 20 minutit. Seejärel viid kaamera apteeki tagasi ja saad endale DVD-plaadi salvestatud materjaliga 13 dollari eest.

Olympuse pisikuvar



(vajuta piltidele suuremalt vaatamiseks)
Olympus tutvustas silmakuvari prototüüpi, mille kasutamisel kuvatakse silmast umbes 50 cm kaugusele 10-sentimeetrise diagonaaliga läbipaistev pilt, millele saab näitada vajalikku infot (nt saabuva rongi väljumise aega ja sihtpunkti) ilma, et see segaks loomulikku vaatevälja, kirjutas Tech On. Seadme enda mõõtmed on 3,2 x 3,2 x 27 mm ning selle küljes olev 0,16-tollise läbimõõduga LCD-kuvar kinnitatakse prillide külge. Seadme kaaluks on 27 grammi.

Inim-pacman Singapuris


Singapuri teadlased arendavad legendaarse arvutimängu Pacman reaaleluversiooni, milles kantava arvuti, virtuaalprillide ja kohatuvastusseadmega varustatud mängijad saavad valida kas Pacmani või mõne Kummituse rolli ning siis mööda pargiteid joosta ja virtuaalseid pallikesi õgida. Pikemalt BBC Newsi uudisest.

7.6.05

Lolli nalja kah

Kuigi 1. aprill veel kaugel, on vahel mõnus teha töökaaslase arvutisse tarkvarajupi paigaldamisega lolli nalja. Just selliste asjade kogumisega tegeleb Fool's Tools. Enamik on suht lapsikud, aga CD-sahtli oma pole üldse paha :)

30 huvitavat asja veebis

PC World kirjutab 30 internetiteenusest, millest enamik inimesi pole kuulnud. Mõned päris vahvad asjad seal... Kuigi enamikke neist teadsin.

Inimese kloonimine praegu võimatu

Lõuna-Korea kloonimisekspert Hwang Woo-Suk kinnitas, et lähimate aastakümnete jooksul on inimese kloonimine võimatu ja tegemist on ohtliku fantaasiaga, vahendas Postimees Online Korea Timesi uudist.

Siemensi mobiilitootmise ostab Benq...

...vahendas Äripäev Online Bloombergi. Telefonide tootmist jätkab Benq viie aasta jooksul Siemensi brändi all, kirjutas Reuters.

Superviiruseuss loomisel?

Andmeturbefirma Sophos hoiatas ComputerWeekly teatel, et viiruse loojad võivad luua ussviirusega Mytob nn superviiruse, mis laastab arvuteid erinevate rünnakutega hullemini kui kunagi varem.

IBM tehisaju

IBM loob koos Šveitsi teadlastega maailma esimese, arvutil põhineva ajumudeli, et mõista, kuidas inimene õpib, mäletab ja mõtleb terviklikult, kirjutas Reuters.

Lenovo ThinkPad X41


IBMilt läpparitootmise ostnud Lenovo tutvustus oma esimest tahvelarvutit ThinkPad X41, mis paistab silma sellise klaviatuuri ja jõudlusega, mida kergelt läpparilt ei ootaks, kirjutas ZD Net UK ülevaates.

6.6.05

Apple hakkab kasutama Inteli protsessoreid

Apple'i juht Steve Jobs teatas, et edaspidi hakkavad Apple'i arvutid kasutama IBM omade asemel Inteli protsessoreid. Kõik uudised sellest sündmusest ja mõjudest CNET News.com vahendusel.

3.6.05

Droploadi failiedastus

Dropload on mugav teenus, kuhu saad salvestada kuni 100MB faile ja kust teised inimesed saavad neid seejärel seitsme päeva jooksul endale ära tõmmata.

40TB andmeid tuleviku pihuarvutis

Engadgeti teatel arendavad Glasgow ülikooli teadlased nanoklastreid, mida saab kasutada järgmise põlvkonna andmetalletusseadmetes ja mille abil on tulevikus võimalik luua näiteks paarisentimeetrise läbimõõduga salvestusseadmeid, millele mahub andmeid 40 terabaidi jagu.

PC World: 100 parimat toodet

PC World üllitas tänavuse saja parima toote edetabeli. Aasta tooteks kuulutas ajakiri Mozilla Firefoxi.

Kes kellega magab?

Uusim inimvõrgustikuteenus Shagster.net erineb Orkutist ja teistest suguvendadest ühe asja poolest: selle liikmed panevad kirja, kellega nad on maganud. Sel moel kujuneb välja seksinud paaride võrgustik ning mine tea, äkki kuulub just sinu võrgustikku nt Sharon Stone.

Pätid murdsid MSNi sisse

Microsoft tunnistas, et küberkurjategijad tungisid sisse Lõuna-Korea MSNi veebilehte ning lisasid sinna programmi kasutajate paroolide varastamiseks, vahendas Postimees Online CNN uudist. Ettevõtte teatel pole veel selge, kui paljude klientide andmed varastati.

Pommitaja Google Mapsi fotol


Internetiotsingu Google’i uue teenuse Google Maps abiga saab satelliitpiltidelt leida kõike, mida inimene leida soovib, näiteks ka radarile nähtamatu pommilennuki koos juhendiga selle juurde pääsemiseks, vahendas EPL Online Der Spiegeli uudist.

Vahetad geeni ja vahetad sugu


Teadlased avastasid, et emasel äädikakärbsel piisab ühe geeni vahetamisest, et ta hakkaks käituma isase äädikakärbse paaritumisrituaali kohaselt, kirjutas LiveScience.

Nokia lihtsad telefonid


Nokia tutvustas kahte uut mudelit 1100 (vasakul) ja 1600, mis on mõeldud esimeseks mobiiltelefoniks nn arenevatele turgudele, nt Aafrikasse, kirjutas Geekzone. Mõlemas aparaadis on õppefunktsioon, mis tutvustab telefoni kasutamist ning mõlemad toetavad ka Prepaid Trackeri platvormi, mis kuvab kõnekaardi kasutamisel summa jäägi mobiili ekraanile pärast kõne lõppu. Must-valge ekraaniga Nokia 1100 hind jääb 1000 krooni ringi ning värviekraaniga Nokia 1600 oma 1300 krooni ümbrusse.

Samsungi läpparis kiirem WiFi

Samsung Electronics varustab rüperaali X20 Airgo traadita andmeside MIMO (multiple input multiple output) tehnoloogiaga, kirjutas PC World. MIMO abil saab ühenduskiirust tõsta lihtsal põhimõttel: selles on mitu antenni, mille abil andmeid saata ja vastu võtta samal ajal sama kanali kaudu. Ühenduskiiruse saab sel moel tõsta kuni 108 mbps.

Digitimesi teatel saab MIMO tehnoloogia üldkasutatavaks järgmise aasta lõpuks.

Hormoon suurendab usaldust

Zürichi ülikooli teadlased avastasid, et oksüdoksiini sissehingamine suurendab inimestes usaldust teiste inimeste vastu, vahendas Red Herring Nature artiklit.

2.6.05

Varastet mobiilide näperdamine kuriteoks

Ühendkuningriigid on vastu võtmas seadust, mis muudaks varastatud mobiiltelefoni tarkvara muutmise ja telefoni tuvastava IMEI-koodi muutmise kriminaalkuriteoks, kirjutas BBC News.

Isiklik arvamus: Eestil on aeg brittidest eeskuju võtta ja samasugune seadusemuudatus vastu võtta. Siis ehk kaoksid Tallinna kesklinnast ka kümned mobiilipoed ja kuulutuslehtedest reklaamid, mis pakuvad salapärast teenust "mobiiltelefonide kodeerimine".

.xxx domeen tulekul

ICANN otsustas, et alates aasta lõpust saavad pornolehed taotella enda võrgukohtadele .xxx lõpuga aadresse, kirjutas CNET News.com.

Uus MS Office XML-sõbralikum

Järgmise aasta keskel saabuva Microsofti uus Office'i versioon hakkab salvestama Wordi, Exceli ja PowerPointi faile XML-põhises formaadis, kirjutas PC World's Techlog.

1.6.05

Armastus ja suguiha aju erinevais osades

Teadlased jõudsid järeldusele, et armastus ja suguiha tekkivad aju erinevates osades ning armastus on sugukirest tugevam emotsioon, kirjutas LiveScience.

Teadlased leidsid heroiinisõltuvuse geeni

USA teadlased avastasid heroiinisõltuvuse tekke geeni ja suutsid selle blokeerida ning sel viisil narkosõltuvuse välja ravida, vahendas Postimees Online New Scientisti uudist.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons License.